اخبار مربوط به کرنا
تا سه ماه دیگر از بزرگترین تولیدکنندگان واکسن خواهیم شد

1399/12/2 شنبه

 بار دیگر وعده نابودی وحشتناک ترین ویروس بشریت، توسط سرباز ولایت حاج قاسم سلیمانی، فرمانده مبارزه با داعش در کنگره شهدای شهرستان لنگرود تداعی شد؛ و این بار فرمانده مبارزه با ویروس منحوس کرونا وعده داد تا سه ماه دیگر یعنی ابتدای خرداد 1400، ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان واکسن و از واردات آن بی نیاز خواهدشد.

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دومین سفر خود به استان قزوین، ضمن افتتاح نخستین مرکز رادیوتراپی استان در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا که روز 27 بهمن 99 و با حضور اعضا در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، شرکت کرد.

وزیر بهداشت در این نشست، با تسلیت شهادت امام هادی (ع) و ابراز خرسندی از دیدار دوباره با مردم و مسوولان استان قزوین، و ادای احترام به شهدا به ویژه شهدای سلامت گفت: در سفر اولم به استان قزوین دو قول دادم که با عنایات الهی هر دو قول عملی شد و من از این بابت خوشحال هستم و امروز شاهد هستیم که بیمارستان رحیمیان الوند در خدمت بیماران عزیز فعالیت می کند و همچنین مجهز ترین دستگاه های رادیوتراپی در قزوین مستقر شد.

دکتر نمکی ادامه داد: در این سفر نیز با یاری خداوند قول می دهم که ضمن تکمیل و تجهیز دستگاه های رادیو تراپی وضعیت بیمارستان جدید الاحداث 700 تختخوابی تعیین تکلیف شود و همچنین برای شهرستان آوج مرکز درمان بستر را راه اندازی کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به صدمات و رنج هایی که بیماری کرونا تحمیل کرد گفت: ما در وضعیتی که ظالمانه ترین تحریم ها حتی از ورود ماسک و دارو جلوگیری می کرد معادلات مدیریتی بر بیماری کرونا را در جهان برهم زدیم و محاسبات دشمن را نقش بر آب کردیم چون ما خدا داریم رهبری فرزانه داریم مردمی صبور داریم دولتی خدمتگذار و مردمی عاشق اهل بیت داریم.

دکتر نمکی افزود: من به عنوان سرباز کوچک برای دست بوسی و تشکر از خدمتگزاران مردم در مبارزه با کرونا به استان ها از جمله استان قزوین سفر می کنم و از نزدیک شاهد جانفشانی آنان در این سیزده ماه بودم که هیچ رییس دانشگاهی در این مدت به مسافرت نرفت و هیچ رییس بیمارستانی حتی یکروز با خانواده ناهار نخوردند.

وزیر بهداشت به پیش بینی های نادرست دشمنان اشاره کرد و افزود آنان برای کشور ما در آذر ماه، پیش بینی مرگ روزانه 1200 را کرده بودند که با عنایت پروردگار و توجهات ائمه اطهار و رهنمودهای مقام عظمای ولایت جمهوری اسلامی علیرغم فشارها بیماری کرونا را مدیریت کرد و اگر چه برای ما سخت بود اما آمار مرگ و میر روزانه ما دو رقمی شد. این عزت فقط از طرف خداوند است و من این را به همه عزیزان زحمت کش تبریک می گویم.

وزیر بهداشت به فعالیت ها و دستاوردهای مبارزه با کرونا اشاره کرد و افزود یکی از با افتخارترین دستاوردهای ما، طرح مزین به نام سردار رشید و مظلوم شهید سلیمانی بود که از اندیشه های ناب مقام معظم رهبری نشات گرفت و جهادگران محله به محله به شناسایی و دفع شر ویروس کرونا پرداختند.

دکتر نمکی در پایان با یادآوری این نکته که بزرگترین رسالت ما کوتاه کردن زمان اپیدمی است، هشدار داد: اسفند سخت در پیش خواهیم داشت اگر سخت نگیریم و پروتکل ها را رعایت نکنیم پایه های دستاوردهایمان سست خواهد شد.

پیش از سخنان وزیر دکتر هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین، دکتر پیمان نامدار رییس دانشگاه همچنین روسای کمیته های فرعی ستاد کرونا گزارشی از فعالیت های استان در مقابله با کرونا را ارائه دادند.

دکتر فاطمه محمد بیگی، مهندس رجب رحمانی و روح الله عباسپور نمایندگان مردم استان در مجلس اسلامی نیز در سخنان کوتاهی ضمن بیان درخواست های مردمیی، از حمایت های مجلس شورای اسلامی از حوزه سلامت خبر دادند.