اخبار
در مرکز آموزشی و درمانی بوعلی سینا قزوین، طرح تحقق نسخه الکترونیک بیمه شدگان تامین اجتماعی بررسی شد

1399/12/18 دوشنبه

با توجه به اینکه از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1400 برابر مصوبه معاونت درمان وزارت بهداشت، نسخه نویسی و نسخه پیچی در سراسر کشور الکترونیکی می شود و پرداختی سازمان های بیمه گر نیز بر این اساس خواهد بود، به همین منظور نشستی، دکتر زهرا یوسفی، معاون خرید راهبردی و اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان قزوین و هیاٌت همراه در دفتر دکتر سیدسعید فرزام، مدیرعامل مرکز آموزشی و درمانی مستقل بوعلی سینا حضور یافتند و در این زمینه گفت و گو کردند.

در این نشست، دکتر یوسفی، در خصوص مزیت های توقف صدور دفترچه های کاغذی بیمه ای گفت: طرح توقف صدور دفترچه های کاغذی بیمه تامین اجتماعی برای تحقق نسخه الکترونیک و تشکیل پرونده الکترونیک و روان سازی خدمات بیمه شدگان و کاهش هزینه ها عملیاتی شده است.

وی اظهار کرد که با توقف صدور دفترچه های کاغذی از این پس بیمه شدگان می توانند با کارت ملی و ارائه کد ملی خود در مراجعه به بیمارستان ها، کلینیک های درمانی، درمانگاه ها، داروخانه ها، آزمایشگاه ها و مراکز تصویربرداری و سایر موسسات طرف قرارداد با ارائه کارت ملی از خدمات دارویی و درمانی استفاده کنند.

معاون خرید راهبردی و اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: بیمه‌شدگان و بازنشستگان با اتمام صفحات دفترچه، نیازی به تمدید دفترچه جدید نداشته و با ارائه کارت ملی می‌توانند به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد تأمین اجتماعی مراجعه کرده و خدمت بگیرند.

دکتر یوسفی یادآور شد که هر بیمه‌ شده یا بازنشسته نیز می‌تواند پیش از مراجعه به مراکز پزشکی، استحقاق درمان خود را از طریق سامانه eservices.tamin.ir یا کد دستوری #۱۶۶۶* دریافت کند. وی افزود که در صورت دسترسی نداشتن به اینترنت، پزشکان و بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به کد دستوری #۱۴۲۰*۴* از استحقاق درمان خود مطلع شوند.

در این نشست، مهندس علیرضا سلطان رحمتی، معاون اجرایی مرکز، ولی اله حسینیان، مسؤول اسناد پزشکی مرکز و مهندس حامد فرحانی مسؤول انفورماتیک مرکز نیز حضور داشتند.