اخبار
بجای توجه به کالری مواد غذایی، بر روی سالم خوردن تمرکز کنید

1399/4/3 سه‌شنبه

عبارت سالم غذا خوردن، از عبارت رژیم گرفتن و توجه به کالری مواد غذایی، بسیار دلنشین تر است. از امروز این دیدگاه را جایگزین کنید.

شبنم علی اکبری، کارشناس تغذیه و رژیم درمانی شاغل در مرکز آموزشی و درمانی مستقل بوعلی سینا قزوین با اظهار این مطلب، گفت: هنگام خوردن مواد غذایی، سعی کنید آن هایی که سالم تر هستند را انتخاب کنید، بدون آن که میزان کالریشان را در نظر بگیرید.

به گفته این کارشناس تغذیه و رژیم درمانی، باید بدانید با دانستن جدول کالری مواد غذایی و نیز کالری مصرف شده در اثر ورزش های مختلف، موفق به کاهش وزن نخواهید شد.  وی ادامه داد که امروزه افراد بسیاری هستند که لیست کالری مواد غذایی را همراه خود دارند و یا با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری، می توانند انرژی موجود در مواد غذایی را محاسبه کنند؛ ولی باید بدانید که داشتن کتاب آیین نامه رانندگی، شما را راننده نخواهد کرد.

علی اکبری یادآور شد که بسیاری از افرادی که سال ها رژیم لاغری گرفته اند، از کلمه رژیم متنفرند و وقتی به آنان توصیه می شود که رژیم کاهش وزن داشته باشند، می گویند سال هاست که رژیم لاغری دارند، ولی نتیجه ای نمی گیرند. وی افزود که اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، حتما به دنبال راهی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری هستید.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر