اخبار
روزجهانی شست شوی دست، تأکیدی به لزوم رعایت بهداشت فردی است

1399/2/20 شنبه

همزمان با روز جهانی شست شوی دست، در مرکز آموزشی درمانی مستقل بوعلی سینا قزوین، نحوه صحیح شست شوی دستها در بخش های مرکز اجرا و به نفرات برتر هدایایی اهداء شد.

روز جهانی "شستن دست" ابتکار ائتلاف جهانی بخش خصوصی و عمومی برای شستن دستها با صابون است که از سوی جمع کثیری از دولت ها، موسسات بین المللی، جامعه مدنی، سازمان های غیردولتی، شرکت های خصوصی و افراد در سراسر جهان حمایت می شود. وی ادامه داد که روز جهانی شستن دست بدین منظور طراحی شده که بین مردم کل دنیا فرهنگی جهانی به وجود آید و مردم از مزایای شستن دست ها با صابون آگاه گردند.

فاطمه خوئینی ها، مسؤول آموزش مرکز آموزشی و درمانی مستقل بوعلی سینا، با اشاره به اینکه این موضوع به ما یادآوری می کند که شستن دست ها از سلامت ما محافظت می کند و اجازه می دهد تا آینده های خود و جهانمان را بسازیم؛ گفت: شستن دست ها با صابون کاری با اهمیت در بهداشت عمومی است که یک اقدام پیشگیرانه در دسترس و مقرون به صرفه ساده به حساب می آید.

 

چرا شستن دست ها اهمیت دارد؟!

خوئینی ها با بیان اینکه اگر با دستان کثیف غذا بخورید، امکان انتقال بیماری های گوناگون از طریق دهان به بدن شما منتقل می شود؛ گفت: دهان اولین راه ورود انواع ویروس ها، باکتری ها و میکروب ها است؛ پس بنابر این با درست و اصولی غذا خوردن و رعایت بهداشت، می توانیم درصد بسیاری از احتمال آلوده شدن با ویروس، باکتری و میکروب را کاهش دهیم. وی افزود که شستن دست ها سالانه از هزینه درمان بسیاری از بیماری ها، مانند: انگل یا اسهال جلوگیری می کند.